Festyn lotniczy Michałków 2014

Trzeci Festyn Lotniczy Ostrów został zaplanowany pod koniec maja 2014, impreza ma się zaś odbyć na lotnisku Michałków położonym w odległości około sześciu kilometrów na północ od Ostrowa Wielkopolskiego. Celem spotkania jest przede wszystkim propagowanie lotnictwa i zademonstrowanie widzom różnych form aktywności sportowej z nim związanej, wśród organizatorów imprezy znajduje się zaś między innymi: powiat ostrowski, miasto Ostrów Wielkopolski, Stowarzyszenie Lotnisko Bliżej Miasta oraz Aeroklub Ostrowski skupiający pasjonatów samolotów z tych okolic.

 
Festyn został pomyślany jako impreza, w której mogą brać udział nie tylko osoby rozkochane w lotnictwie, ale również laicy, którzy do tej pory utożsamiali pilotów jedynie z osobami sterującymi samolotami pasażerskimi i wojskowymi. Jest to przy tym ciekawy pomysł na spędzenie dwóch dni w towarzystwie rodziny, w czasie festynu powody do zadowolenia będą mieli bowiem zarówno dorośli, jak i dzieci. Rozczarowani nie będą również zaawansowani wiekowo uczestnicy imprezy, na festynie pojawiają się bowiem nie tylko nowe maszyny latające, ale i samoloty, o których można mówić, że stanowią część historii Polski i świata. Nie jest to przy tym impreza wymagająca skupienia i profesjonalnego podejścia, organizatorzy imprezy zachęcają więc osoby wybierające się na festyn do zabrania ze sobą koców, rozkładanych krzesełek, lornetek, kamer i aparatów fotograficznych.
Szczegółowy program tegorocznego Festynu Lotniczego Ostrów nie jest jeszcze znany, jego dopracowanie wydaje się jednak kwestią najbliższych tygodni. Już dziś wiadomo zresztą, że osoby, które wybiorą się na lotnisko Michałków będą mogły podziwiać akrobacje lotnicze, maszyny, które zachowały nie tylko wartość historyczną, ale również możliwość szybowania nimi po ziemie, a także pilotów, wśród których nie zabraknie i takich, dzięki którym Polska nadal uznawana jest za potęgę w szeroko rozumianych sportach lotniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *